10 důležitých SEO tipů pro rok 2018 – 2. díl

Zajímáte se o novinky v oboru SEO a chcete vylepšit prezentaci vašich nebo klientových webů? Skvělé. Vítejte u druhého článku, kde vám prozradím zbylých 5 tipů pro zlepšení vašeho SEO. Jestli vás minul první článek, nezapomeňte si ho určitě přečíst, protože čím více tipů budete vědět, tím více informací můžete klientům předat a tím lépe se vám bude dařit.

6. Napište jedinečné relevantní meta popisy a titulky pro každou stránku

Jedním z nejdůležitějších SEO tipů, které většina lidí zanedbává, je dobře vytvořený meta popis. Meta popis je jednou z prvních částí, kterou lidé uvidí, když se vaše stránka zobrazí v Google vyhledávání.

meta popisky

Snažte se co nejvíce optimalizovat meta popisy tak, aby nevznikaly duplicity. Vyhledávač Google je nemá rád. Nemusí to znamenat penalizaci vašeho webu, ale v každém případě to nepůsobí dobře na nově příchozí uživatele.

Nemůžete mít stejný meta popis pro stránku, která se zabývá email marketingem a stránku o prodeji. V těchto tématech je velký rozdíl a vaše meta popisy by měly tyto témata dostatečně odlišovat.

Pokud si chcete otestovat, jak by vypadal váš titulek, URL a meta popis v Google vyhledávání, zkuste použít jednoduchý bezplatný nástroj Snippet optimalizer.

socialni signaly webové stránky

7. Používejte pouze čitelné a smysluplné URL adresy

Některé weby mají „ošklivé“ permalink struktury, které používají čísla pro identifikaci stránek. Nedělejte to. Je to špatné pro SEO a prostě to nevypadá dobře. Používejte strukturu URL adres, které obsahují text a pokuste se do nich zahrnout i klíčová slova.

Takže namísto toho, aby URL adresa stránky byla takto:

https://tvojestranka.cz/?p=12

Měla by vypadat spíše takto:

https://tvojestranka.cz/pekna-stranka/

8. Vytvořte hybnou sílu se sociálními signály

Sociální média jsou nedílnou součástí SEO strategie a vyhledávací signály jsou pro váš web  důležité. Neměli byste na to přestat myslet.

Je pravda, že společnost Google nepřidala do svých algoritmických faktorů přidané sociální signály, ale osobně jsem viděl, že sociální signály ovlivňují hodnocení vyhledávačů.

Několik případových studií prokázalo dopad sociálního sdílení, lajky, tweety a pinsy (pinterest) na hodnocení vyhledávačů.

Například Moz vytvořil pro Smashing Magazine “Průvodce pro začátečníky”. Hodnocení této stránky se dostalo z 400 pozice na pozici číslo 1 a to jen díky sociálním médiím.

socialni signaly webové stránky

Chcete-li získat více sociálních signálů, stačí dodržet pár jednoduchých kroků:

  • Vytvořte užitečný obsah, který se budete sdílet na všech vašich sociálních sítích
  • Přidejte do příspěvku tlačítka pro sdílení a upozorněte na ně
  • Povzbuďte lidi, aby se o článek podělili s ostatními
  • Uspořádejte soutěž na sociálních médiích a získejte více sdílení
  • Zkuste využít influencerů pro sdílení vašeho článku na jejich sociálních médiích

… a spoustu dalších drobností.

Sociální média vám jsou k dispozici, tak se nebojte a využijte je naplno.

9. Použijte správná klíčová slova ve vašich obrázcích

Zahrňte do popisu obrázku slova, která odrážejí téma vašeho webu v atributu názvu obrázku, popisu a altu. Pokud název neodpovídá vašemu hlavnímu klíčovému slovu (např. seo-tipy.jpg namísto d1234.jpg), přejmenujte název souboru znovu.

10. Vytvářejte odkazy na relevantních stránkách

Propagujte váš web pouze na relevantních webových stránkách. Relevantní stránkou se v tomto ohledu rozumí že, pokud máte třeba webové stránky o hudbě, tak se zkuste dohodnout s podobnými webovými stránkami, které nějaký způsobem souvisejí s vaším tématem. Např. máte webové stránky o fitness hudbě tak vytváříte odkaz na stránce, která se zabývá fitness cvičením apod.

Tímto zvýšíte důvěryhodnost pro vyhledávač a můžete získat i relevantní návštěvnost.

Závěr

Pokud jste dočetli až do konce tak vám za to děkuji a snad jste se něco nového dozvěděli nebo alespoň si nějaké staré informace opět připomněli. Nejsou to všechny nezbytné kroky k úspěchu, ale alespoň pár tipů, které vám k němu mohou dopomoci. Oba články jsem psal tak, jak mě napadli a také jsem se inspiroval z různých relevantních zdrojů. Pokud jste nečetli předchozí článek tak odkaz na něj je zde: 10 důležitých SEO tipů pro rok 2018 – 1.díl. Vše co jsem zároveň zmínil, se sám snažím aplikovat do svých projektů, takže vím, že pomoci těchto kroků můžete dosáhnout pěkných výsledků. Ještě jednou díky a brzy zase u dalšího SEO článku!

Daniel Kovalčík
SEO mě baví a živí již 3 roky. Líbí se mi ta rozmanitost oboru a propojení s dalšími marketingovými kanály. Stále se učím nové věci, potkávám nové lidi a pracuji na webech domácích i zahraničních.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.