Proč jsme přešli na název Kluci a holky v praxi?

Tým Kluci v praxi jste v posledních třech letech mohli vidět v on-line marketingu a řada klientů si na tento neotřelý název už zvykla, ale přišel čas na změnu. Proč? Odpovědět na tuto otázku je těžké a bylo by to na dlouho. Zkusím tedy vše zkrátit a vysvětlit, proč jsme nakonec museli opustit o původního názvu.

V polovině letošního roku jsme začali mít plné kapacity a chtěli jsme rozšiřovat tým. začali jsme tedy shánět další lidi, kteří by nám mohli pomoci, ale už při psaní inzerátů a odpovídání na žádosti jsme dostali dost jasnou indícii. Nemohli jsme přijmout žádnou ženu a to právě kvůli našemu názvu, který je jednostranně vymezený. Zároveň jsme ale chtěli zachovat název Kluci v praxi, který se nám tak líbí.

Logo kluci v praxi

Posily do našeho týmu byli zrovna spíše ženské, a my jsme je nechtěli odmítat jen na základě našeho názvu, a tak už jsme se před časem rozhodli, že dojde ke změně brandu našeho týmu. Zpočátku jsme chtěli velkou změnu. Jiné barvy, jiný název, větší týmy, atd… Od toho jsme ale nakonec opustili, protože to, co nás odlišujeme je právě náš brand. Nechtěli jsme o to všechno přijít, a tak jsme přijali změnu takovou, abychom mohli náš tým doplnit a důležité ženské členy.

K názvu jsme tedy doplnili „holky“, aby mohlo nakonec vniknout Kluci a holky v praxi. Veselou oranžovou barvu jsme zachovali a tak už zbývalo jen upravit logo. Místo chlapce jsme zvolili logo v podobě šipky/myši, která zároveň symbolizuje kometu letící vzhůru.

Prozatím jde o vizuální změny, avšak počátek roku 2020 pro nás bude plný změn a rozšiřování týmu. A právě rozšířování týmu u nás probíhá už nyní, takže jestli víte o někom, kdo by nám chtěl pomáhat se SEO, COPY a FB, tak určitě napište.

 

Honza Tipmann
Grafik, webař a UX designér. Grafika mě jednoduše baví a pokud jí smícháme ještě s psychologií, jsem ve svém živlu :)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.